Dziś chciałbym się skupić na przedstawieniu Wam założeń, które pomagają prawidłowo przygotować salę konferencyjną.
W tym artykule skupie się głównie na aspektach architektonicznych, w pozostałym częściach cyklu, napisze więcej o:
- aspektach technicznych (cz.2),
- wyposażeniu (cz.3)
- technologii (cz.4)
Zacznijmy jednak od początku.
Projekt sali konferencyjnej zaczynamy od wyboru pomieszczenia, lub naniesienia na plan (jeśli dopiero będziemy je budować) miejsca w którym będzie usytuowana sala konferencyjna.
Te dwa przypadki są zupełnie inne, jednak wspólny mianownik i dobre praktyki zawsze pozostają takie same.
Po pierwsze kubatura pomieszczenia i jego kształt. Starajmy się wybierać lub projektować ustawne, foremne pomieszczenia. Będzie to miało niebagatelny wpływ na aspekty akustyczne, wyposażenie i oczywiście koszty przygotowania sali. Unikajmy pomieszczeń bardzo długich i wąskich, to bardzo przeszkadza w późniejszej eksploatacji sali.
Drugi aspekt dotyczy ilości okien, drzwi i ewentualnych szkleń. Pamiętajmy o prawidłowym doświetleniu pomieszczenia, ale nie przesadzajmy z tym. Nie zapominajmy o zwróceniu uwagi na prawidłowe usytuowania sprzętu konferencyjnego względem okien, drzwi i innych transparentnych elementów. Tam gdzie organizujemy spotkania na których często poruszamy poufne tematy, usytuowanie sprzętu może być ważniejsze niż inne aspekty.
Trzecim istotnym elementem jest umiejscowienie pomieszczenia względem innych pomieszczeń w biurze, przykładowo dobrze jest nie lokować sal konferencyjnych blisko, kuchni, kantyny lub innych dużych przestrzeni socjalnych.
Podsumowując pamiętaj, aby trzymać się głównych założeń które pomagają prawidłowo przygotować salę konferencyjną.
Po więcej zapraszamy do kontaktu.